Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Letní seriál o vnitroblocích na Trojce: Vnitroblok Soběslavská

Vkusně kultivovaný vnitroblok, který je veřejnosti přístupný již od roku 2007. Vnitroblok revitalizoval architekt Jan Černý, s ním na projektu spolupracovala i Eva Vízková. 

Vnitroblok nacházející se v ulici Soběslavská, nabízí veřejnosti možnost, schovat se v létě před horkým sluncem a nasát příjemnou atmosféru, která doplňuje velmi vkusně kultivovaná zeleň. Samotný vnitroblok je inspirovaný Zahradou Jiřího Trnky a klepadly na koberce. 

O revitalizaci a vzniku vnitrobloku říká jeden z autorů architekt Jan Černý: "Zadání jsme zpracovávali s kolegyní Evou Vízkovou. Osloveni jsme byli patrně na základě předchozí práce pro vnitroblok Radhošťská. Zadání nebylo formulované pevně. Vše se vyvíjelo při průbězných konzultacích s příslušnými zástupci městské části, kteří dle svých kompetencí řešili a koordinovali zájmy městské části. S Prahou 3 jsme spolupracovali ještě při projektu úpravy zahrady mateřské školy Vozová a předprostoru základní školy Pražačka. 

Na otázku, jak vnímá pohledem architekta současné úsilí nejedneho SVJ na Praze 3, kultivovat svůj vnitroblok, říká jasně: "Úsilí je pochopitelné, kdyby vše probíhalo hladce a správně, byli by lidé, kteří přímo v místě bydlí, nejkompetentnějšími zadavateli. Z praxe (nejen projekční), ale vím, že dojít ke společnému názoru je poměrně obtížné. Snadno převáží názor nejvýraznějších lidí a je jen otázkou, nakolik se kryje s názorem většiny. Za důležité považuji také, aby se plánování úprav zúčastnil současně odborník, tedy architekt, který by pak navrženou úpravu zpracoval". 

Sdílet:

Vavřinec Novotný

08. 08. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 0077

9 statečných: kurátor pro mládež městské části Praha 3 Jaromír Pléha

11. 08. 2023
krenovka-web-thumb

Dny žižkovského kulturního dědictví 2023

03. 08. 2023
IMG 9740web

Letní seriál o vnitroblocích na Trojce: Vnitroblok v Café Pavlač

04. 08. 2023
Další zprávy
Login